Jak kupić ubezpieczenie samochodu przez internet?

Wielu ludzi wciąż traktuje ubezpieczenie samochodu przez internet jako coś egzotycznego.
To trochę dziwi, zwłaszcza, że obecnie przez internet robimy już zakupy zarówno spożywcze, jak i nieco poważniejsze – drogą elektronikę, odzież, książki. Kupno ubezpieczenia przez internet, tzw. ubezpieczenia direct ma swoje plusy, jednak o nich już pisaliśmy przy innej okazji. Wspomnimy tylko jednym, najważniejszym – cenie. Ubezpieczenia direct są nawet 30% tańsze od tradycyjnych. Jak je kupić i czy to bezpieczna metoda?

Bezpieczna – strony ubezpieczycieli są szyfrowane, dzięki czemu nie ma możliwości, że jakiekolwiek podane przez nas dane wyciekną lub znajdą się w niepowołanych rękach. Jak wykupić polisę? Wystarczy, że skorzystamy z kalkulatora OC, który wyliczy za nas wysokość składki. Informacjami, które będziemy musieli wpisać w odpowiednie rubryki będą te dotyczące marki samochodu, jego rocznika, pojemności silnika oraz kierowcy – wieku i stażu posiadania prawa jazdy. Dzięki nim system będzie mógł wyliczyć wysokość naszej składki i dodać do niej wszystkie zwyżki i zniżki, które nam przysługują.

Po etapie wyliczania składki OC przychodzi czas na podanie danych osobowych kierowcy niezbędnych do sporządzenia polisy ubezpieczeniowej. Po nim czeka nas jeszcze zapłata składki ubezpieczeniowej – możemy to zrobić drogą elektroniczną – tak będzie najszybciej. Polisę możemy otrzymać drogą elektroniczną lub tradycyjną. Tę pierwszą możemy wydrukować – jest tak samo ważna, jak ta otrzymana w agencji ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *