Międzynarodowe legitymacje studenckie: ISIC

Jeśli studiujesz i planujesz naukę za granicą lub po prostu, korzystając z dłuższych wakacji między kolejnymi semestrami, chcesz podróżować po świecie, zaopatrz się w specjalne karty, honorowane w wielu państwach. Uprawniajace Cię one do licznych zniżek i zapewniające międzynarodowe ubezpieczenie.

Jedną z propozycji jest karta International Student Identity Card (ISIC), która – wszędzie tam, gdzie się znajdziemy – potwierdzi nasz status studenta i może pomóc w negocjonowaniu tańszego nocelgu, wejścia do muzem, ulgowego biletu na przejazdy regionalne bądż krajowe. Legitymacja ISIC przysługuje studentom studiów dziennych lub wieczorowych, doktoranckich i licencjackich oraz uczniom szkół średnich i gimnazjów, powyżej 12 roku życia. Dokument ów wydawany jest od ponad czterdziestu lat i obecnie uznaje się go w ponad 100 państwach. Już 90 milionów osób skorzystało z oferty ISIC. Co roku firma dba o rozszerzenie swej oferty o darmowe wejścia na wybrane imprezy, o uzsykanie zniżek przy zakupach w sklepach młodzieżowych, o niższe koszty leczenia u wybranych specjalistów. Dzięki legitymacji ISIC możemy też starać się o legalną pracę sezonową w dowolnym kraju, na dowolną ilość tygodni.

Firma uruchomiła ponadto 24 h ISIC EMERGENCY HELP LINE, czyli bezpłatną linię telefoniczną, mającą nieść pomóc w przypadku konieczności udzielenia nagłej pomocy organizacyjnej lub prawnej. Pod podanym nam numerem telefonu zawsze dyżuruje pracownik, przeszkolony do inicjowania natychmiastowych interwencji: np. gdy gdzieś w świecie zgubimy paszport, samolotową kartę pokładową, ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi lub potrzebujemy pilnej konsultacji lekarskiej i chemy wiedzieć, do kogo mamy zwrócić się po pomoc. Konsultant poda nam konkrene adresy, informacje dojazdu, udostępni niezbędne numery telefonów, a także zorganizuje wspacie ze strony lokalnego tłumacza, gdy jesteśmy w obcym kraju, bez znajomości języka.

Warto wspomnieć, że legitymacja ISIC objęta jest patronatem UNESCO, a za sprawą wykupionej opcji ISICONNECT, otrzymamy też dostęp do do usług telekomunikacyjnych na całej kuli ziemiskiej… Przy wyborze polisy zostanie nam też wręczony mini przewodnik z listą oraz opisem zniżek, oferowanych przez liczne podmioty w kraju i za granicą. Czy trzeba opisywać dalej uroki tejże legitymacji? Jeżeli jeszcze nie mamy stosownego ubezpieczenia, a szykujemy się na dłuższą wycieczkę, warto skorzystać z ofety studenckiej polisy w formie praktycznej, międzynarodowej karty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *