Ubezpieczenia samochodu 2013 – co się opłaca?

kalkulator OCUbezpieczenie to coś, co niejednokrotnie pozwala nam spać spokojnie. Jedne z polis są obowiązkowe – tu na przykład OC – inne zaś są dobrowolne: jak AC. W przypadku nie wykupienia obligatoryjnego ubezpieczenia jakim jest np. OC, musimy przygotować się na moment, kiedy to przyjdzie nam zapłacić niemałą karę – od 380 do nawet 2000 zł. Dlatego, jeśli komuś nie zależy na bezpieczeństwie, niech pomyśli o tym, jak duże straty finansowe trzeba będzie ponieść jeśli zaniecha się wykupienia obowiązkowej polisy.

Co z ubezpieczeniem AC? Jest ono ubezpieczeniem dobrowolnym, jednak wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy, bez aktualnej polisy AC. Co jeśli chcesz mieć pełny pakiet ubezpieczeniowy – OC i AC? Którą firmę wybrać, by koszty wykupu polis były jak najmniejsze? Zasada jest jedna – im tańsze OC, tym lepiej. Warunki jakie proponują poszczególne firmy ubezpieczeniowe są w tym przypadku podobne, dlatego lepiej jeśli wykupimy tańszą polisę.

W przypadku AC musimy patrzeć nie tylko na cenę ubezpieczenia, ale również na warunki danej oferty. Należy zwracać uwagę na takie „drobnostki” jak wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Kiedy tego typu napis pojawia się w umowie, to możemy się spodziewać tylko jednego – w przypadku jeśli przykładowo przekroczymy prędkość i spowodujemy kolizję, ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania, bądź zrobi to, ale stawka będzie niewielka. Tego typu szczegóły są wprowadzane do umów z większą bądź mniejszą częstotliwością. To naturalne, że firma będzie chciała się zabezpieczyć przed pewnymi zdarzeniami, które naraziłyby ją na ogromne straty, jednakże przesada jest tu nieuzasadniona. Przecież jeśli płacimy, to należy nam się ubezpieczenie na jasnych i korzystnych zasadach.

Przy wyliczaniu składki i porównywaniu ofert danych firm ubezpieczeniowych, pomóc nam może kalkulator OC i AC. Wpisując na danej stronie dane swoje i pojazdu, możemy uzyskać pełną informację o tym, ile możemy zapłacić za wykupienie polisy OC i AC. Co więcej, zobaczymy, które firmy mają naprawdę atrakcyjne oferty, a które bazują jedynie na ludzkiej naiwności i braku spostrzegawczości. Innymi słowy – kalkulator OC i AC to niezbędna pomoc podczas wybierania polisy. Można powiedzieć, że nie ma lepszego, szybszego i tańszego sposobu na to, by porównać dostępne na rynku oferty ubezpieczeniowe i wyliczyć wysokość składki.