Ubezpieczenie szyb samochodowych

W branży ubezpieczeń samochodowych konkurencja zaczyna być coraz większa. Ubezpieczyciele, aby pozyskać klienta, prześcigają się w coraz to bardziej pomysłowych i wyspecjalizowanych ofertach, kusząc okazjami i promocjami. Niektóre z ofert wydają się być potrzebne i sensowne, inne znacznie mniej lub wcale. Z opcji, którymi warto się zainteresować, bardzo ciekawe jest ubezpieczenie szyb samochodowych.

 

Ubezpieczenie szyb zasługuje na uwagę, gdyż jest to pomysł bardzo trafny i praktyczny. I rzeczywiście opłacalny. Szyby to przecież jedna z najbardziej wrażliwych części samochodu, narażona bardzo często na zniszczenie, pęknięcie bądź całkowite stłuczenie. Współczesne ubezpieczenie są kompleksowe i obejmują ubezpieczenie szyb przednich, tylnych i bocznych świetnie zdając sobie sprawę, że momencie uszkodzenia, żadna z nich nie jest mniej ważna. W przypadku ubezpieczenia szyb tzw. kwota gwarancyjna, czyli kwota, powyżej której ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności i nie wypłaci odszkodowania, jest oczywiście znacznie niższa, niż w przypadku ubezpieczenia ac i oc i wynosi zwykle od dwóch (w przypadku samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton) do kilku tysięcy złotych (w przypadku samochodów o masie powyżej 3,5 ton).

Zarówno jak w przypadku innego rodzaju ubezpieczenia pojazdu, tak i w tym warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli lub skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, aby wybrać ofertę dla nas najbardziej korzystną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *