Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Postanowiliśmy dziś opisać wady i zalety prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Ze wszystkich statystyk wynika, że coraz więcej Polaków decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia. Nie ma się co dziwić. Wszystkich chyba irytuje to, że poprzez zapisanie się przez Narodowy Fundusz Zdrowia, do niektórych lekarzy czeka się nawet kilka miesięcy. Statystycznie, w 2008 roku każdy Polak wydał na swoje leczenie 737 zł. To przerażające 😉 12 miliardów złotych w tym samym roku, to koszt prywatnych wizyt lekarskich.

Niestety, nadal jesteśmy na etapie obowiązkowych składek do NFZ. Gdyby tak nie było, pewnie wiele osób zdecydowałoby się na ich zawieszenie na rzecz prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które ma atrakcyjne pakiety Assistance.

Jakie są zalety dodatkowego ubezpieczenia?

Przede wszystkim, największą zaletą ubezpieczenia prywatnego jest oszczędność czasu. Czekasz jeden dzień w przypadku lekarza internisty i do dwóch dni w przypadku specjalisty. Oszczędzasz czas, a jak wiadomo, czas to pieniądz.

Powszechny dostęp do lekarza jest kolejną zaletą. Większość firm ubezpieczeniowych ma podpisane umowy z przychodniami, dzięki czemu zwykle najbliższa placówka znajduje się w niedalekiej odległości od domu, lub w innej dla nas dogodnej.

Jeśli posiada się ubezpieczenie szpitalne, można liczyć na wysoki standard podczas pobytu w prywatnych placówkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *