Ubezpiecz mieszkanie – bo lepiej dmuchać na zimne!

Jeśli wprowadziliśmy się do naszego wymarzonego mieszkania, wszelkie możliwe remonty zostały przeprowadzone oraz posiadamy niezbędne sprzęty trzeba pomyśleć o ubezpieczeniu naszych czterech kątów. Mówi się, że lepiej dmuchać na zimne, dlatego ubezpieczenie mieszkania jest dobrą decyzją. Dlaczego? Bo nasze mieszkanie narażone jest na niepożądane działanie sił natury – nagłej wichury, powodzi, uderzenia pioruna, czy pożaru. Dodatkowo może dojść do zalania w momencie, gdy dach jest nieszczelny albo włamania i kradzieży sprzętów, które się w domu znajdują. W przypadku, gdy nie posiadamy ubezpieczenia, a do takiej sytuacji dojdzie, nie mamy co liczyć na jakiekolwiek zadośćuczynienie w postaci rekompensaty pieniężnej. Nie ma więc sensu oszczędzać na zabezpieczaniu tego, co nasze i zainwestować kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset złotych, zamiast stracić tysiące.

Wiele firm oferuje ubezpieczenia mieszkaniowe obok innych pakietów. Wśród tych, które nas najbardziej interesują, najlepszą i najpopularniejszą opcją jest ubezpieczenie all risk, które obejmuje zarówno mieszkanie, jak i sprzęty, które się w nim znajdują. Towarzystwa ubezpieczeniowe są bardzo wyczulone na punkcie oszustw, dlatego dokładnie zbadają każdą sprawę i może być tak, że odszkodowanie może nie zostać nam wypłacone. Kiedy? W momencie, gdy sami nie zadbamy o bezpieczeństwo naszego domu, nie domykając drzwi, a dojdzie do włamania albo okna i nagła ulewa zniszczy sprzęt wart kilka tysięcy złotych. Musimy pamiętać, że nasz dom, to nasza twierdza i to w dużej mierze od nas zależy, jak będzie chroniona.

Kiedy możemy liczyć na zniżki za tego typu ubezpieczenie? Często, gdy posiadamy okna i drzwi antywłamaniowe oraz w momencie, gdy wykupiliśmy już inne polisy u tego samego ubezpieczyciela.

Wydawać by się mogło, że ubezpieczanie mieszkania, czy siebie to trochę kuszenie losu, jednak tak naprawdę nie wiemy, czy kolejnego dnia naszego domu nie strawi pożar, zaprószony przez niedopałek papierosa, czy wywołany w inny sposób. Firmy ubezpieczeniowe mają tak różnorodne oferty, że każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza, że rozpiętość cenowa również jest znaczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *