Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW (Następstw od nieszczęśliwych wypadków) to forma ubezpieczenia, nad którą powinien zastanowić się każdy. Umożliwia ono otrzymanie odszkodowania po wypadku (złamaniu nogi, ręki, wypadku samochodowym), trwałym uszczerbku na zdrowiu lub w przypadku śmierci (wtedy odszkodowanie otrzymuje osoba upoważniona, zwykle dzieci lub mąż/żona).

Przed wyborem odpowiedniej opcji ubezpieczenia NNW należy się poważnie zastanowić, do czego będzie nam ono potrzebne. Jeśli nie uprawiamy sportów ekstremalnych, niepotrzebny będzie nam dodatek za jeżdżenie na nartach. Wysokość składki zależy również od wykonywanego zawodu. Są zawody bardziej niebezpieczne (górnik, hutnik) i ci zapłacą więcej. Są też te mniej niebezpieczne, na przykład sekretarka i ta będzie miała niższą składkę.

Dobrze jest się też zastanowić nad ubezpieczeniem zbiorowym, dla całej rodziny. Za dodatkową opłatą (która będzie nieproporcjonalnie niższa niż pojedyncze – osobne ubezpieczenia) będzie można zapewnić ochronę wszystkim członkom.

Przed kupnem takiej polisy należy się zapoznać z sytuacjami, w których odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Są to między innymi choroby zawodowe (na przykład w przypadku nauczycieli przewlekłe zapalenie krtani), popełnienie lub próba popełnienia samobójstwa, prowadzenie samochodu bez prawa jazdy lub w stanie nietrzeźwym (to dość oczywiste sytuacje), udział w protestach, wypadki podczas wojny, skażenia jądrowego czy napromieniowania (i inne abstrakcyjne).

Podsumowując, zawsze warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie NNW, ponieważ w przypadku wypadków będziemy mogli liczyć na ubezpieczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *