Kilka polis = kilka odszkodowań?

Dziś chciałabym napisać parę słów na temat coraz to większej świadomości Polaków dotyczącej wszelkiego rodzaju ubezpieczeń. Statystycznie, coraz bardziej orientujemy się w tej sytuacji i zaczynamy kombinować – tak potocznie mówiąc. Chciałabym zatem wyjaśnić zjawisko kupowania kilku polis. Pytanie teza brzmi więc – czy jeśli kupię kilka polis, to otrzymam kilka odszkodowań? I tu odpowiedź nie jest prosta i, jak prawie zawsze, brzmi „to zależy”.

Zacznijmy od ubezpieczeń komunikacyjnych i mieszkaniowych. Tutaj odszkodowanie polega wyłącznie na pokryciu kosztów strat, nie ma więc możliwości otrzymania kilku odszkodowań, ponieważ nie mamy się na tym wzbogacać. Odszkodowanie otrzyma się od firmy, która jako pierwsza zadba o usunięcie szkody.

Inna sprawa jest z ubezpieczeniami NNW i polis ubezpieczeniowych na życie. W tym przypadku im więcej umów podpisaliśmy, tym więcej odszkodowań otrzymamy. To zupełnie inny typ ubezpieczenia, więc nie musimy się martwić o niejasności prawne.

Zatem podsumowując – kilka ubezpieczeń AC – nie, kilka ubezpieczeń na życie lub NNW – jak najbardziej tak.

Kwestia jest jednak sporna, ponieważ mało kogo stać na wykupowanie różnych polis u różnych ubezpieczycieli, lepiej chyba wykupić jedną, a o wyższym standardzie. Ale to wszystko wybór poszczególnych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *