Ubezpieczenie mieszkaniowe

Poprzednie wpisy mówiły głównie o ubezpieczeniach AC OC, teraz skupmy się na naszym przytulnym gniazdku. Każdy młody człowiek, wchodząc w dorosłość chce mieć swoje własne mieszkanie. To sprawa niełatwa, bo ceny nieruchomości ida z roku na rok w górę. Liczba zer w cenie może przyspożyć każdego o zawroty głowy. Załóżmy jednak, że udało nam się nabyć posiadłość po okazyjnej cenie. Oczywiście, musimy je odpowiednio wyposażyć, aby piękne meble zdobiły nasze wnętrza. Z powodu radosnego entuzjazjmu, który ogarnia nas na samą myśl o własnym kącie planujemy wizytę w IKEI, gdzie dokupimy jeszcze różne dodatki i gadżety, aby jakoś upersnalizować nasz apartament.

Jednak nie ma róży bez kolców. Tak samo jak musieliśmy wydać spora sumę pieniędzy na ubezpieczenie komunikacyjne, tak teraz musimy zastanowić nad ubezpieczeniem mieszkaniowym. Z względu na to, że jest to zabieg nieobowiązkowy, wielu ludzi nie wykupuje polisy na dom. A to błąd. Przeciez przy okazji np. katastrof naturalnych, które ostatnio bardzo upodobały sobie nasz kraj, możemy stracić cały swój dobytek. Niewielka miesięczna składka to nic wielkiego w porównaniu z potencjalnymi stratami. Przecież nawet zwykła awaria wody czy gazu, może sprawić, że twoje mieszkanie poważnie ucierpi

Nawet jeśli, ceny mieszkań przeraziły cię i dalej wolisz wynajmować, to również możesz ubezpieczyć się. Zabezpiecza cię to od możliwych kradzieży. Jest to zabieg wyjątkowo niepopularny, ale jeśli mieszkasz w podejrzanej okolicy, warto jednak wykupić polisę.

Co zrobić, w takim razie, aby solidnie się ubezpieczyć. Przede wszystkim ustalmy co chcemy ubezpieczyć. Czy chodzi nam tylko o materiały z jakich nasz dom został zbudowany (cegły, styropian) i elementy stałe jak np. meble. Czy moze chcemy wybrac opcje rozszerzoną jeszcze o sprzęt audio. A może interesuje nas ubezpieczenie całej posiadłości wraz z ogródkiem i nawet skrzynką na listy. Dodatkowo musimy określić przed czym chcemy być ochronieni- kradzieżą, katastrofą naturalną itd. Pamiętajmy jeszcze o ustaleniu czasu trwania ubezpieczenia mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *